دسته‌بندی نشده, ماینر

تعمیر دستگاه ماینر S17 – 76th

s176 76th

ماینر S17 – 76th ساخته شده توسط شرکت بیت مین ” Bitmain ” می‌باشد. در میان رقبای متعدد این دستگاه جزء بهترین دستگاه‌های ماینر موجود در بازار با راندمان نسبتا خوب نسبت به مصرف است. هر چند این نسبت و مرزهای آن هر روز در حال تغییر می‌باشد.

هماهنگی و ارسال

طی تماس از طرف یکی مشتریان عزیزمان دو دستگاه میانر S17 – 76th برای ما ارسال شد. بعد از جویا شدن در مورد علت خرابی متوجه شدیم در ابتدا دستگاه‌ها به علت دو فاز شدن برق ورودی دچار سوختگی شده اند و پس از تعمیر در یکی از شهر های اطراف نیز، نتیجه‌ای حاصل نشده است.

 

power

Power miner s17

پاور دستگاه ماینر S17 – 76th را می‌توان گفت از لحاظ طراحی و کیفیت یکی از بهترین پاورهای موجود در میان سایر رقبای خود است. به نسبت موارد زیادی در طراحی آن رعایت شده است. البته در برخی قسمت‌ها هم ضعف‌هایی دیده می‌شود.

پس از بررسی اولیه از پاور دستگاه اول مشخص گردید تعدادی قطعه به تازگی تعویض شده اند. نکته جالب این بود که دو عدد از قطعات با قطعاتی کاملا متفاوت با آنچه باید می‌بوده تعویض شده و تعدادی قطعه سوخته دست نخورده نیز همچنان وجود داشت. پس از کمی سردرگمی برای کشف ماجرا و پیدا کردن قطعات اصلی از اشتباه آنها را لیست و تعویض کردیم. پاور در اولین تست راه‌ندازی شد و به درستی شروع به کار کرد.

miner s17

 

چالش قطعه در بازار

در مورد دستگاه ماینر S17 دوم شرایط کمی متفاوت بود، چون دستگاه بعد از تعمیر توسط افراد غیر متخصص به برق نیز خورده بود. اینجا تازه شروع چالش بود، به غیر از قطعات غیر واقعی  تعداد زیادی از قطعات سوخته ریز و درشت نیز وجود داشت.به هر ترتیب قطعات لیست و همگی بجز یک آی سی تعویض شدند. این آی سی در زمان نشر این مقاله در بازار ایران یافت نشد. ” یکی از عیوب دستگاه‌های شرکت بیت مین استفاده از قطعات اختصاصی در قسمت پاور است. تا این حد که هیچ داکیومنت و سازنده‌ای در زمان نگارش برای آن یافت نشد ”

پس از کلی رایزنی برای تامین قطعه در بازار ایران تقریبا از تعمیر پاور به صورت نرمال ناامید شدیم.

نمونه قطعات کسری :

si8016hsp8

فرضیه ها

گزینه های دیگه ای هم وجود داشت که باید بررسی می‌شد

 • فرضیه خرید قطعه از چین ” که به علت زمان بر بودن و عجله مشتری رد می‌شد “
 • فرضیه تامین ولتاژ های کمکی با آداپتور های جداگانه
 • فرضیه جایگزینی آی سی با یک آی سی عرف و موجود دربازار

از آنجایی که قطعه سوخته مورد نظر وظیفه تامین برق برای دو قسمت از کل پاور ماینر S17 را بر عهده داشت باید حداقل دو عدد آداپتور خارجی وظیفه آن را به عهده می‌گرفتند. از طرفی این کار کمی ظاهر نتیجه را خراب می‌کرد. جایگزین کردن آی سی کنترل چالشی غیر ممکن را می‌طلبید. ولی در صورت کار کردن، نتیجه و ظاهر کار مطلوب تر می‌شد.

 

uc3842

خوب، بد، زشت

با تحلیل برد اصلی و بررسی جوانب کار در صدد بر آمدیم که فرضیه جایگزین کردن آی سی کنترل را امتحان کنیم. برای این منظور از یکی از آی سی های نرمال و موجود در بازار استفاده کردیم. چیدمان آی سی و مطعلقاتش را طوری طراحی کردیم تا بتوان بدون کم و زیاد کردن قطعات برد اصلی از آن استفاده کرد. پس از متصل کردن به برد اصلی، پاور را امتحان کردیم و در کمال شور و شعف پاور ماینر S17 راه اندازی شد و تا این لحظه پس از گذشت هفته ها همچنان به درستی مشغول بکار است.

 

 

ماینر s17 76th

نتیجه گیری

سعی کنید تا جای ممکن حتی با وجود هزینه بیشتر لوازم خوب و با کیفیت تهیه کنید.

لوازم خود را برای تعمیر نزد متخصصین آن رشته بسپارید.

هیچ گاه نا امید نشوید.

در مورد قطعات اصلی و فیک در مقاله قطعات الکترونیک اصل (اورجینال) و یا غیر اصل (فیک) و رفتار آنها توضیحاتی مختصر داده شده که میتواند برای شما جالب باشد.

لطفا نقطه نظرات و خاطرات خود را با دیگر خوانندگان به اشتراگ بگذارید.

 

2 دیدگاه در “تعمیر دستگاه ماینر S17 – 76th

 1. مخسن گفت:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم ببینم از لحاظ قطعه و تعمیرات و هزینه تعمیرات شما بین s17 با t17 کدوم انتخاب میکنین ؟

  1. saeyd گفت:

   سلام ودرود فراوان
   هردو دستگاه در یک سطح هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *